joga

Čo je cieľom skupinového cvičenia?


JEMNÁ joga – Je pomalá, pokojná joga vhodná pre tehotné a ženy po pôrode, pre ľudí s nadváhou, pre seniorov ako aj pre tých, čo majú nejaký zdravotný problém. Lekcia je tvorená z nenáročných naťahovacích a uvoľňovacích cvičení šetrných k pohybovému aparátu. Dôraz sa pritom kladie na správnosť prevedenia jednotlivých pozícií a zapájanie dychu počas cvičenia.

HATHA joga – joga pre zdravý chrbát. Je to forma jogy vedená v pokojnom tempe. Dôraz sa kladie na správne držanie tela a dýchanie. Striedajú sa v nej pozície, ktoré plynú v rytme dychu s tými, v ktorých zotrvávame na pár nádychov a výdychov. Nezabúdame ani na uvoľňovacie pozície, v ktorých dochádza k skľudneniu tela, ako aj k doznievaniu a zvyšovaniu účinkov predošlých pozícií.

POWER joga – Je dynamická forma jogy s vyššou fyzickou náročnosťou a vedomím zapájaním dychu pri cvičení. Lekcia začína ponaťahovaním celého tela a následne plynulým prechodom do dynamickej časti Pozdravov slnka a pozícií na zemi, pri ktorých posilníme svaly. Na záver sa uvoľníme v relaxácii.